ZAFFIRO

Zaffiro to nowoczesne urządzenie do bezinwazyjnego i bezbolesnego termoliftingu skóry twarzy i ciała. Za tą wdzięczną nazwą kryją się innowacyjne rozwiązania i najnowsza technologia. Prawdziwy przełom w liftingu oraz odmładzaniu. Dzięki nowatorskiemu zastosowaniu światła podczerwonego IR, w sposób skuteczny możliwe jest zatrzymanie procesu starzenia oraz usuwanie niedoskonałości skóry. Urządzenie powstało w wyniku wieloletnich badań i ścisłej współpracy z prestiżowym ośrodkiem naukowym - Medycznym Stowarzyszeniem Lekarzy Anti-Aging A.M.I.A. w Rzymie.


Unikalnym elementem tego urządzenia jest specjalna głowica zakończona szkłem szafirowym, które wzmacnia emisję światła podczerwonego prowadząc do efektu cieplnego skóry nazywanego termoliftingiem. Podczas zabiegu uzyskujemy podgrzanie głębokich warstw skóry do temperatury 65°C, dzięki któremu włókna kolagenowe i elastyna, odpowiedzialne za napięcie skóry, zostają skrócone do ich pierwotnej długości. Fibroblasty, które odpowiadają za produkcję włókien kolagenowych są jednocześnie stymulowane do produkcji nowych, młodych włókien.

WSKAZANIA

  • utrata jędrności skóry na twarzy, szyi i dekolcie w wyniku procesu starzenia lub utraty wagi
  • utrata jędrności skóry ciała w wyniku procesu starzenia lub utraty dużej masy ciała (brzuch, wewnętrzne partie ud i ramion, skóra nad kolanami)
  • wiotkość skóry brzucha
  • bruzdy wargowo-nosowe, zmarszczki
  • utrata owalu twarzy
  • poszarzała, wymagająca odżywienia skóra

Jak wygląda zabieg?

Zabieg Zaffiro jest zabiegiem bezbolesnym z natychmiastowym efektem poprawy gęstości, sprężystości i napięcia skóry. Zabieg polega na naświetlaniu wybranych partii ciała promieniowaniem podczerwonym generowanym przez głowicę Zaffiro. Skóra przed zabiegiem zostanie pokryta specjalnym żelem ułatwiającym penetrację promieniowania do głębokich warstw skóry oraz ułatwiającym poślizg głowicy po skórze. Zabieg trwa od 25 do 90 minut w zależności od wielkości obszaru poddawanego zabiegowi.