LASER E-LIGHT (IPL+RF) DEPILACJA
Co to jest E-LIGHT? Urządzenie kosmetyczne E-light (IPL + RF Bipolarny), czyli impulsowe źródło światła fale radiowe to nowość zaliczana do rodziny urządzeń wykorzystujących energię świetlną oraz prąd o częstotliwości radiowej. E-light emituje wiązkę rozproszonych promieni świetlnych, które mają zróżnicowaną długość fali. Docierają one na różne głębokości skóry oraz działają wielokierunkowo. Działanie fal radiowych intensyfikuje i uzupełnia działanie IPL.

Efektem współdziałania IPL i fal radiowych jest głębsza penetracja w warstwy skóry właściwej. Przy użyciu IPL tkanka może pochłonąć 30-40 % energii, reszta energii jest odbijana i załamuję się (energia świetlna penetruje do 2,5 mm), podczas gdy działamy E-light'em zjawisko odbicia i załamania się energii nie występuje (energia świetlna penetruje do 4mm). Praca e-lightem to szybszy efekt końcowy, co przekłada się na mniejszą ilość zabiegów, dużą rozpiętość możliwych zastosowań i satysfakcję klientów.

Fale radiowe są to prądy o częstotliwości radiowej. Stymulując skórę tego rodzaju prądami powodujemy powstanie ciepła endogennego pod wpływem którego fibroblasty są stymulowane do produkcji włókien kolagenowych i elastynowych. Efektem tej reakcji jest odzyskana przez skórę sprężystość i elastyczność. Zabiegi z użyciem tej technologii są bezinwazyjne, bezbolesne i komfortowe.

Fale radiowe zastosowane w połączeniu z intensywnie pulsującym światłem (IPL) powodują zwiększenie przepuszczalności światła przez tkanki.
Zastosowanie fal radiowych podczas zabiegów fotoodmładzania i terapii usuwającej przebarwienia znacznie poprawia efekty zabiegowe.

Technologia IPL+RF ma szerokie możliwości precyzyjnego dopasowania się do różnych typów skóry oraz różnych defektów i problemów skórnych. Jest klinicznie sprawdzona i bezpieczna.FUNKCJE:
1.     Usuwanie owłosienia.
2.     Usuwanie przebarwień - posłonecznych, plam soczewicowatych, ostud
3.     Fotoodmładzanie - stymulacja skóry do produkcji kolagenu i elastyny, redukcja bruzd
4.     Terapia naczyniowa - redukcja zmian na tle naczyniowym
5.     Leczenie trądziku - działanie przeciwzapalne na wykwityUSUWANIE OWŁOSIENIA

Światło IPL jest selektywnie absorbowane przez melaninę (chromofor) zawartą we włosach. Zaabsorbowana energia świetlna jest oddawana do tkanek otaczających, w tym wypadku wewnątrz mieszka włosowego, w postaci energii cieplnej. W związku ze znacznym zwiększeniem temperatury w obrębie mieszka włosowego dochodzi do koagulacji, czyli ścięcia białek. Doprowadza to do odcięcia odżywienia włosa i w konsekwencji dochodzi do jego wypadnięcia.

Zabieg depilacji E-light Pro (IPL z RF) polega na naświetlaniu mieszków włosowych ukierunkowaną wiązką promieni świetlnych (IPL) z jednoczesnym łagodnym podgrzaniem naświetlanego fragmentu skóry właściwej przy pomocy fal radiowych (RF). Te z mieszków włosowych, które znajdują się w fazie wzrostu w wyniku naświetlenia i podgrzania koagulują przez co następuje ich obumarcie. Pozostałe mieszki znajdują się w fazie uśpienia, która trwa 3-8 tygodni. Po tym okresie zaczyna się aktywny etap wzrostu włosa, przez co część pozostałych mieszków włosowych staje się podatna na działanie E-light Pro. Aby usunąć większość włosów zabieg depilacji musi być powtarzany 4-8 razy w odstępach co 4-6 tygodni.

Zabieg depilacji E-light Pro od zwykłych zabiegów IPL wyróżnia wspomożenie procesu depilacji przez łagodne bipolarne fale radiowe. Ubocznym efektem działania fal radiowych jest ujędrnianie skóry.USUWANIE PRZEBARWIEŃ

Pochłonięte przez melaninę światło IPL zamienia się w energię cieplną. Skutkiem procesu jest rozpad cząsteczek pigmentu, których pozostałości zostają usunięte przez fagocyty oraz na drodze odnowy komórkowej skóry. Mogą one zareagować na dwa różne sposoby. Przebarwienia niewielkie, nie odgraniczające się mocno od otaczającego naskórka zostaną rozbite i pochłonięte na drodze fagocytozy. Przebarwienia ciemne, wyraźne odgraniczone od otaczającego naskórka mogą wyłuszczyć się i spowodować pojawienie się strupka, który po zakończeniu procesu regeneracji zejdzie bez pozostawienia blizny i śladu.

Przebarwienia skóry powstają najczęściej na skutek intensywnej ekspozycji na promienie słoneczne. Światło IPL wytwarzane przez wysokoenergetyczne lampy błyskowe przepuszczane jest przez specjalny kryształ przepuszczający tylko odpowienie długości fal świetlnych. Jednocześnie znajdujący się w głowicy urządzenia zespół RF wytwarza łagodne fale radiowe. Obydwa rodzaje fal - świetlne i radiowe są wybiórczo pochłaniane przez melaninę. Podgrzewają one komórki zawierające barwniki powodując ich zniszczenie. W ten właśnie sposób następuje usuwanie przebarwień.Najlepsze efekty uzyskujemy w leczeniu:
·      piegów,
·      plam soczewicowatych,
·      przebarwień polekowych,
·      przebarwień posłonecznych,
·      ostudy,
·      (rozjaśnianiu) tatuaży.FOTOODMŁADZANIE

Światło IPL oddziałuje na fibroblasty poprzez podgrzanie skóry właściwej do temperatury ok. 55°C. Fibroblasty są to komórki odpowiedzialne za aktywację procesu produkcji włókien kolagenowych, elastynowych oraz kwasu hialuronowego naturalnie występującego w skórze. Dodatkowo zwiększona temperatura poprawia mikrocyrkulację krwi - skóra jest lepiej odżywiona i dotleniona. Dzięki tym zjawiskom uzyskujemy efekt odmłodzenia skóry.
Fotoodmładzanie składa się z serii 4-6 zabiegów, wykonywanych raz w miesiącu. Dzięki nim zmienia się jakość skóry. Każdy kolejny zabieg fotoodmładzania wykonywany jest na innej głębokości, co po zakończeniu całej serii daje pełny efekt. Światło emitowane przez IPL usuwa niepożądane zmiany w skórze, które powstały na skutek działania upływu czasu, słońca i/lub chorób skóry. Po wykonaniu serii zabiegów fotoodmładzania skóra staje się młodsza a znaczną poprawę widać już po pierwszym zabiegu.


TERAPIA NACZYNIOWA

W leczeniu zmian naczyniowych przy użyciu IPL chromoforem docelowym jest oksyhemoglobina obecna w erytrocytach.  Endogenne ciepło powoduje rozkład barwnika i uszczelnienie naczynia. Dodatkowo dzięki zwiększonej syntezie włókien kolagenowych i elastynowych poprawia się kondycja skóry. Staje się ona grubsze, bardziej zwarta, dzięki czemu naczynia krwionośne nie prześwitują, a rumień staje się mniej widoczny.

W zabiegu usuwania naczynek E-light Pro energia świetlna IPL wraz z falami radiowymi (RF) jest pochłaniana przez czerwony barwnik krwi – hemoglobinę i zamieniana na ciepło, podnosząc temperaturę krwi. Gdy krew osiągnie wystarczającą temperaturę, następuje koagulacja i zniszczenie ściany naczynia, które po pewnym czasie jest przyswajane przez organizm.

LECZENIE TRĄDZIKU
Światło IPL oddziałuje na metabolit bakterii Acne, odpowiedzialnych za powstawanie zmian trądzikowych. Metabolit ten - porfiryny pod wpływem ciepła przyczynia się do powstania reaktywnych anionów tlenu. Beztlenowe bakterie Acne giną pod wpływem tych oksyanionów. W konsekwencji możemy zaobserwować wyciszenie istniejących i zmniejszenie powstawania nowych zmian.

Leczenie trądziku pospolitego przy pomocy urządzenia E-light Pro polega na niszczeniu szybko namnażających się bakterii odpowiedzialnych za zmiany zapalne skóry. Światło emitowane przez głowicę IPL i wzmocnione przez fale radiowe (RF) wnika aż 4mm w głąb skóry i powoduje eliminację drobnoustrojów. Działa więc podobnie do antybiotyków stosowanych w przypadku trądziku z tą różnicą, że nie występują w tym przypadku żadne skutki uboczne (niepożądane działanie antybiotyków na wątrobę, żołądek itd.). Jest to więc zabieg całkowicie bezpieczny.

Badania przeprowadzone w wielu ośrodkach na świecie wykazały osiągnięcie trzy razy szybszych efektów leczenia trądziku pospolitego urządzeniem E-light Pro, niż w przypadku tradycyjnych metod (wyraźna poprawa zmian – 60-80% - po serii naświetlań przeprowadzonych w ciągu 3-4 miesięcy). Bardzo spektakularne efekty uzyskuje się w leczeniu tą metodą trądziku ze zmianami ropnymi.

Leczenie trądziku różowatego polega na serii naświetlań obszarów dotkniętych trądzikiem przy pomocy urządzenia E-light Pro. Zabiegi wykonywane są co 3-4 tygodnie, aż do osiągnięcia znaczącej poprawy. Długie przerwy między zabiegami nie zmieniają skuteczności leczenia, lecz jedynie je wydłużają. Seria to ok. 4-5 naświetlań.

Seria zabiegów powoduje znaczne zmniejszenie zaczerwienienia skóry i wszelkiego rodzaju dolegliwości związanych z trądzikiem różowatym. Jeśli istnieje taka potrzeba - serię zabiegów należy powtórzyć za np. pół roku.

PRZECIWWSKAZANIA DO IPL:

·  ciąża, karmienie piersią,
·  stany zapalne skóry, przerwanie ciągłości naskórka, otarcia, zmiany na tle alergicznym,
·  stosowanie kosmetyków złuszczających (minimum tydzień przed zabiegiem),
·  stosowanie kremów zawierających retinol, isotretinoinę, kwasy owocowe, witaminę C itp. (minimum 1 miesiąc przed zabiegiem),
·  leczenie retinoidami doustnymi i witaminą K (przerwa 6 miesięcy),
·  leki zioła światło uczulające np. antybiotyki z grupy tetracyklin, cytostatyków, ziół takich jak dziurawiec, nagietek (przestać używać na 6 tygodnie przed zabiegiem),
·  osoby u których występuje nadwrażliwość na światło (porfiria, wielopostaciowe osutki świetlne, toczeń rumieniowaty, pokrzywka świetlna),
·  choroba nowotworowa,
·  cukrzyca,
·  epilepsja,
·  bielactwo (w rejonie skóry, który ma być poddawany zabiegowi),
·  depilacja woskiem lub pęsetą (przestać stosować na miesiąc przed zabiegami depilacji),
·  opalenizna (1 miesiąc przed i 1 miesiąc po),
·  antybiotyki,
·  aktywne implanty np. rozrusznik serca, pompa insulinowa,
·  choroby krwi (np. hemofilia), zaburzenia krzepnięcia krwi, stosowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi,
·  zapalenie żył, żylaki (przy fotoepilacji),
·  trądzik różowaty (przy fotoodmładzaniu),
·  skłonność do powstawania bliznowców (keloidów),
·  opryszczka (Herpes simplex) – tylko w okolicach twarzy,
·  łuszczyca i liszaj płaski (aktywna faza choroby),
·  tatuaż w miejscu wykonywania zabiegu (przy depilacji owłosienia),
·  zaburzenia hormonalne, prowadzące do hirsutyzmu lub hipertrychozy,
·  leczenie steroidami w ciągu ostatnich 3 miesięcy.