Wskazania
- Wiotka, mało jędrna skóra twarzy, szyi, dekoltu
- Korekta owalu twarzy, opadające policzki tzw. chomiki
- Zmarszczki i drobne linie (również w trudno dostępnych miejscach: warga górna, pod oczami, powieki)
- Skóra zwiotczała i mało napięta na dowolnym obszarze ciała (ramiona, biust, uda, pođladki, brzuch – zwłaszcza po ciąży lub intensywnym odchudzaniu)
- Powiększone pory
- Powierzchowne blizny
- Przebarwienia, hiper- lub hipo – pigmentacja
- Skóra po-trądzikowa i atroficzna
- Trądzik aktywny
- Kuperoza, skóra naczyniowa
- Rozstępy, cellulit
- Leczenie nadpotliwości
Radiofrekwencja mikroigłowa wykonywana jest przy użyciu wymiennych (jednorazowych dla każdego klienta) kartridży z pozłacanymi igłami o regulowanej długości: od 0,5 mm, do 3,0 mm. Głowice mają obszar zabiegowy 1 cm2 oraz 25 igieł (5×5) na twarz lub 49 igieł (7×7) na ciało.
Radiofrekwencja mikroigłowa to przykład działania sił synergii, czyli połączenia różnych rodzajów terapii podczas jednego rodzaju zabiegu w celu osiągnięcia wielokrotnie lepszych efektów, niż gdyby stosować je oddzielnie.
Radiofrekwencja mikroigłowa to jednoczesne działanie znanych wcześniej zabiegów – radiofrekwencji (RF) i mezoterapii mikroigłowej (mikronakłuwania). Przy minimalnych kontrolowanych uszkodzeniach wierzchnich warstw skóry tworzy mikrouszkodzenia termiczne głęboko w skórze. Powstałe podrażnienia stymulują w konsekwencji tkanki do intensywnej produkcji nowego kolagenu i elastyny, przez co skóra uzyskuje jędrność i blask.
Radiofrekwencja RF to fale elektromagnetyczne o częstotliwości fal radiowych (RF), które powodują mocne ogrzanie skóry właściwej. W ten sposób wywołują szok termiczny prowadzący do pobudzenia procesów regeneracji i przebudowy struktury kolagenowej. Tak więc poprzez podgrzanie można sztucznie wywołać proces odnowy skóry właściwej, a w konsekwencji uzyskać efekt jędrniejszej i bardziej elastycznej skóry. Istotne jest to, aby z temperaturą 40-80 stopni dotrzeć na odpowiednią głębokość.
Mikronakłuwanie to z kolei zabieg, w którym wykorzystuje się kartridż z mikroigłami do kontrolowanego mechanicznego pobudzenia skóry, co także stymuluje procesy naprawcze.
Urządzenie do frakcyjnej radiofrekwencji mikroigłowej ma głowicę wyposażoną w mikroigły, które po wkłuciu na głębokość od 0,5 do 3,0 mm podgrzewane są na całej długości i na ich końcu. To bardzo ważne, bo w ten sposób podgrzewane są wszystkie warstwy skóry.
W radiofrekwencji mikroigłowej wiemy dokładnie, jak głęboko i z jaką temperaturą docieramy. Jest to więc zabieg nie tylko efektywny, ale też precyzyjny i bezpieczny.
Zabieg trwa ok. 40 minut do 1,5 godziny zależnie od wielkości powierzchni zabiegowej. Zabieg poprzedzony jest znieczuleniem.
Ilość zabiegów zależy od indywidualnej diagnozy wykonującego zabiegi, od wieku i kondycji skóry pacjenta oraz od rodzaju problemu, ale z reguły zalecana jest seria 3-4 zabiegów wykonywanych w odstępach 1 miesiąca. Po tej serii można robić jeden zabieg (tzw. ‘przypominający’) raz na kwartał lub co pół roku w celu odświeżenia i utrzymania efektów.
Efekty
- Ujędrnienie skóry, poprawa napięcia
- Wygładzenie zmarszczek i drobnych linii
- Przyrost kolagenu
- Odmłodzenie
- Przywrócenie kolorytu i blasku
- Zmniejszenie porów
- Wyrównanie atrofii i blizn powierzchownych
- Redukcja rozstępów i blizn
- Ujędrnienie skóry ciała
- Likwidacja nadpotliwości
Przeciwwskazania - Ciąża i okres karmienia piersią
- Choroby tarczycy (nieuregulowane)
- Cukrzyca
- Epilepsja
- Choroby autoimmunologiczne m.in. choroba Gravesa Basedowa i zapalenie tarczycy typu Hashimoto, stwardnienie rozsiane (SM), nużliwość mięśni – (Miastenia), reumatoidalne zapalenie stawów, twardzinę, zespół Sjogrena, zespół przewlekłego zmęczenia, gościec mięśniowo-ścięgnisty, bielactwo, łuszczyca, łysienie plackowate i in. (ostrożnie przy swędzeniach skóry niezidentyfikowanego pochodzenia, AZS, alergiach)
- Choroby nowotworowe i okres do 5 lat po ich przebyciu oraz ogólnoustrojowe
- Stany po leczeniu promieniowaniem jonizującym
- Choroby układu krążenia np. zakrzepica, hemofilia lub czasowa niska krzepliwość krwi, nadciśnienie, żylaki (w miejscu zabiegu)
- Choroby krwi (anemia, małopłytkowość)
- Przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych, niesterydowych leków zapalnych (np. Aspiryny, Acard) nawet w ciągu kilku ostatnich dni przed zabiegiem
- Ostre stany zapalne skóry, problemy dermatologiczne
- Zaburzenia czucia, zaburzenia gojenia się
- Metalowe, silikonowe implanty w okolicy zabiegowej
- Rozrusznik serca
- Skłonność do krwawień wewnętrznych np. z przewodu pokarmowego
- Zaćma
- Skłonność do keloidów, bliznowaceń
- Zaburzenia ukrwienia obwodowego
- Gruźlica
- Zalecana ostrożność w przypadku zaburzeń hormonalnych
- Wirusowe zapalenie wątroby
- Wszczepiona pompa insulinowa
- Terapia Roaccutanem lub jego odpowiednikami
- Trądzik różowaty, przy skórze naczyniowej stosować mniejsze natężenia i raczej głowicę frakcyjną
- Przebyte zabiegi z zakresu medycyny estetycznej (wypełniacze, botoks, nici PDO itp.)
- Miejscowe stany zapalne (infekcje wirusowe oraz bakteryjne)
- Osoby ze skłonnością do opryszczki powinny na 24h przed zabiegiem zastosować działanie profilaktyczne np. Heviran
- Spożywanie alkoholu przed zabiegiem