COOLTECH

Kriolipoliza to nowoczesna, skuteczna i bezbolesna metoda odchudzania poprzez zamrażanie. Najnowsze urządzenie CoolTech wykorzystuje tę metodę, której nazwa pochodzi od „krio” – lodowaty i „lipoliza” – chemiczny rozkład tłuszczu. Usuwanie tłuszczu poprzez zamrażanie odkryte zostało przez dermatologów z Harvard Medical School, którzy potwierdzili, że podskórne komórki tłuszczowe są zdecydowanie bardziej podatne na działanie zimna niż tkanki, które je otaczają. Udowodnili, że miejscowe chłodzenie tkanek w kontrolowanych warunkach pozwala na pozbycie się podskórnego tłuszczu bez negatywnego wpływu na skórę.

Dzięki nowoczesnej technologii wykonywanej za pomocą urządzenia CoolTech możliwe jest modelowanie sylwetki bez użycia skalpela.

W jaki sposób działa CoolTech – zamrażanie tłuszczu?
Redukcja tkanki tłuszczowej za pomocą urządzenia CoolTech polega na wykorzystaniu zjawiska kriolipolizy. Podczas zabiegu kriolipolizy w gabinecie zamrażane są zbędne komórki tłuszczowe podatne na działanie niskiej temperatury tak, aby następnie spowodować ich rozpad. Podczas zabiegu redukcji tkanki tłuszczowej likwidowane są komórki tłuszczowe, które są bogate w nasycone kwasy tłuszczowe, natomiast otaczające je nerwy, naczynia krwionośne i komórki tłuszczowe zawierające mniej kwasów tłuszczowych zostają nietknięte. Komórki tłuszczowe, które zostają ochłodzone stopniowo są usuwane z organizmu, co sprawia, że u pacjentów obserwuje się zmniejszanie tkanki tłuszczowej. Urządzenie zaopatrzone jest w podwójną głowicę, dzięki czemu możliwe jest wykonywanie zabiegu na dużym obszarze ciała lub w dwóch obszarach jednocześnie. Zabiegi mogą być wykonywane nie tylko u osób z dużą otyłością, ponieważ zakres dostępnych temperatur pozwala na wykonywanie zabiegu nawet u osób z niewielkim poziomem tkanki tłuszczowej.

Dla kogo jest zabieg odchudzania bez skalpela za pomocą maszyny CoolTech?
Usuwanie tkanki tłuszczowej metodą CoolTech zaleca się przede wszystkim osobom, które pomimo diet i ćwiczeń nie mogą pozbyć się zbędnego, nieestetycznego tłuszczu z newralgicznych obszarów ciała. Zabieg ma na celu wyszczuplenie, wymodelowanie sylwetki, usunięcie zalegającego tłuszczu wokół brzucha, uelastycznienie ciała. Pacjenci najczęściej zgłaszają się do naszego gabinetu zlokalizowanego w dzielnicy Bemowo w Warszawie, aby trwale usunąć tłuszcz z następujących obszarów ciała:
- boczki
- brzuch
- ramiona
-uda
-plecy
-biodra


Przeciwwskazania do redukcji tkanki tłuszczowej za pomocą CoolTech
Do najczęściej występujących przeciwskazań należą:
–niewydolność nerek,
- choroby wątroby,
- problem z naczynkami,
- ciąża i karmienie piersią
- zaawansowana cukrzyca,
- choroby nowotworowe
- problemy skórne
- korzystanie z solarium lub wystawianie ciała na promienie słoneczne do 14 dni przed zabiegiem,

Ile zabiegów Kriolipolizy należy wykonać?
Zabieg modelowania sylwetki poprzez zamrażanie tłuszczu trwa około jednej godziny, w zależności od danego obszaru ciała. Zabieg powinno wykonywać się nie częściej niż co 4-6 tygodni na tym samym obszarze ciała oraz po 2 tygodniach na inny obszar ciała. Nasi pacjenci zaczynają zauważać znaczną różnicę po 2 do 4 miesięcy od przeprowadzonego zabiegu, ponieważ nadmierna ilość tkanki tłuszczowej jest usuwana z organizmu w naturalny sposób w przeciągu dwóch miesięcy. Zabieg jest bezinwazyjny i w żaden sposób nie oddziałuje na wzrost poziomu cholesterolu.

Efekty zamrażania tłuszczu z CoolTech
Badania potwierdzają, że redukcja tkanki tłuszczowej za pomocą urządzenia wykorzystującego metodę kriolipolizy jest bardzo skuteczna, bezinwazyjna, a co najważniejsze daje trwałe efekty. Komórki tłuszczowe znajdujące się w organizmie człowieka są bardzo wrażliwe na zimno i już w temperaturze 0 stopni ulegają zniszczeniu. Pierwsze efekty zabiegu zauważalne są po około 4 dniach, kiedy to tkanka tłuszczowa rozluźnia się. Na bardziej widoczne i ponadprzeciętne efekty odchudzania bez skalpela trzeba czekać od jednego do kilku miesięcy, aby organizm usunął z organizmu uszkodzone komórki tłuszczowe. Najbardziej istotną informacją dla naszych pacjentów jest fakt, że efektem końcowym kuracji jest redukcja tkanki tłuszczowej nawet o 25-45%, co oznacza stratę nawet kilku centymetrów. Należy pamiętać, aby po zabiegu nie przytyć, ponieważ uniemożliwi to zauważenie oczekiwanych efektów.

FILMIK
https://www.youtube.com/watch?v=SvhUWMX_pk8